Uwaga konkurs!!!
Zastanawialiście się, jak bohaterowie lektur poradziliby sobie z cyberzagrożeniami? Weźcie udział w konkursie OSE „Historie z sieci wzięte”. Stwórzcie komiks lub inną pracę graficzną na temat bezpieczeństwa w sieci.
Kilka zasad
Na początek kilka słów o zasadach konkursu. Mogą w nim wziąć udział uczniowie z klas 1–3, 4–6, 7–8 szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych. Dla każdego etapu edukacyjnego mamy inne zadanie.
Kolejna sprawa – jak wziąć udział w konkursie? W pierwszym kroku stwórzcie zespół liczący maksymalnie cztery osoby oraz wybierzcie nauczyciela, który zgłosi drużynę do konkursu i będzie dla Was wsparciem (u nas nauczyciel informatyki). Następnie przeczytajcie zadanie konkursowe, przypisane do właściwej kategorii wiekowej.
O co dokładnie chodzi? Wyobraźcie sobie, że dobrze Wam znani bohaterowie szkolnych lektur muszą się zmierzyć z cyberzagrożeniami. Brzydkie Kaczątko(klasy 1-3), Dedal i Ikar (klasy 4-6), Alina i Balladyna (7-8) potrzebują wsparcia w cyfrowym świecie. Spróbujcie określić problem, z którym muszą się zmierzyć, a następnie podpowiedzcie im, jak mogą zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci. A to wszystko w formie komiksu lub innej pracy plastycznej w formacie A4. Wybór techniki należy do Was.
Skip to content