Nauka zdalna w klasach najmłodszych w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Dębniku

 

Nauka, mimo, że poza szkołą, nie zwalnia tempa. Od wielu tygodni dzieci klas 1-3 oraz przedszkola pracują w swoich domach pod czujnym okiem swoich rodziców. Nauczyciele dostarczają scenariusze, czytanki, filmiki, piosenki, słuchowiska i wiele innych, aby kształcenie najmłodszych nadal pozostało na wysokim poziomie. W dalszym ciągu rozwijamy podstawowe kompetencje dotyczące czytania, pisania, recytowania czy wykonywania obliczeń. Nie brakuje też zadań z edukacji technicznej, plastycznej, muzycznej, przyrodniczej czy zabaw i gier sportowych. Efekty ich pracy widzimy i podziwiamy każdego dnia.

Praca każdego ucznia jest przez nas, nauczycieli, bardzo doceniania, gdyż widzimy ile wysiłku włożyli w nią nasi uczniowie.  Uczniowie poznają życie zwierząt leśnych, życie ptaków  przylatujących do kraju na wiosnę, życie roślin i budowę kwiatów, uczą się struktury lasu, wykonują doświadczenia ze światłem, kolorem i wodą. Poznają przygody bohaterów lektur, wykonują piękne prace plastyczne, pięknie śpiewają poznane piosenki, ale także w piękny sposób przeżywają i obchodzą święta takie jak: Pierwszy Dzień Wiosny, Święto Flagi, Dzień Ziemi czy Dzień Mamy.

Jako szkoła możemy się pochwalić bardzo dobrą współpracą z rodzicami, gdyż dzięki tej współpracy, nasza praca przynosi efekty. Zaangażowanie  rodziców w pomoc dzieciom przy realizacji zadań zasługuje na ogromny szacunek i podziękowania.

Rodzicom i dzieciom dziękujemy za dotychczasowy wkład i życzymy wytrwałości w dalszej pracy.

Dyrektor szkoły Pani Bożenia Puszczewicz oraz kadra pedagogiczna
Pani Anna Chmielina Głowacka, Patrycja Ferenc i Katarzyna Baran

Skip to content