Wigilia – święty czas narodzenia Jezusa

Czas Bożego Narodzenia to czas szczególny – czas, gdy choć na chwilę zapominamy o trudach dnia codziennego, o kłopotach i zmartwieniach. Jest to okazja umacniania więzi rodzinnych oraz przyjacielskich. Szczególnie cieszy nas okres przygotowań i oczekiwania, który rozpoczyna się już na wiele dni przed Wigilia. Wtedy wszędzie pojawiają się świąteczne dekoracje a w domach pachnie piernikami.

Uczniowie, rodzice, nauczyciele i wszyscy pracownicy PSP SPSK w Dębniku stanowią jedną wielką rodzinę, która dzieli ze sobą radości i smutki. Dlatego też w tym szczególnym czasie oczekiwania na przyjście Pana nie mogło zabraknąć spotkania przy wigilijnym stole. Mieliśmy zaszczyt spędzać ten dzień razem z czcigodnymi gośćmi: Proboszczem parafii św. Mikołaja w Wilkowie – ks. Tomaszem Caputą, Wójtem Gminy Wilków Panem Bogdanem Zdybem, Panem Adamem Pytlem – Przedstawicielem SPSK w Częstochowie – organu prowadzącego naszą szkołę, Dyrektorami Szkół w gminie Wilków, Panią Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Namysłowie, sołtysami, przyjaciółmi i sponsorami naszej szkoły.

Aby ubogacić ten dzisiejszy dzień Aniołki z Oddziału Przedszkolnego, uczniowie szkoły pod opieką pań Aurelii Janik, Justyny Szczypiór, Iwony Cholaś, Anny Chmieliny Głowackiej przygotowali dla nas jasełka. Ksiądz proboszcz pobłogosławił opłatki i nastąpił czas wspólnego składania sobie życzeń. Przeżywając radość Bożego Narodzenia życzymy wszystkim by maleńki Jezus był źródłem pokoju, radości i mocy w naszej codzienności w Nowym 2017 Roku.

Skip to content