Ognisko zorganizowane zostało wspólnie z Wójtem Gminy Wilków – Panem Bogdanem Zdyb, który po raz 5 włączył się w jego organizację i na stałe wpisał to wydarzenie w kalendarium obchodów Święta Odzyskania Niepodległości w Gminie Wilków. W tym roku przybyło do nas ok.120 osób, gościliśmy min:

Posła na Sejm RP z ramienia Partii PiS – pana Bartłomieja Stawiarskiego,

Wicestarostę Powiatu Namysłów – pana  Konrada Gęsiarza

Proboszcza Parafii Przeczów – księdza Andrzeja Ilnickiego

Radnych, sołtysów  okolicznych wsi, dyrektorów i nauczycieli szkół w obrębie Gminy Wilków,

Strażaków OSP w Wilkowie, uczniów i absolwentów szkoły, ich rodziców i członków rodzin, przyjaciół.

Uczniowie szkoły zaprezentowali montaż słowno – muzyczny wspominający dzieje narodowe, bohaterów i marzenia wielu Polaków w niewoli narodowej,   wspólny śpiew ubogacał Gminny Zespół Ludowy „Wilkowianie” a także akompaniament gitar pań Bożeny Puszczewicz i Iwony Cholaś.

99 rocznica odzyskania niepodległości to doskonała okazja, aby to szczególne święto narodowe, obchodzić wspólnie z najmłodszym pokoleniem Polaków – dając im wyjątkową lekcję historii zawartą na kartach śpiewnika, w strofach pieśni powstańców, legionistów, żołnierzy, a także stwarzając wszystkim okazję do nowego odkrycia, zrozumienia i zdefiniowania własnego pojęcia patriotyzmu.

W tym szczególnym  dniu oddaliśmy cześć wszystkim bohaterskim Polakom, którzy poświęcili własne życie, młodość, rodziny i stanęli gotowi służyć Ojczyźnie aby następne pokolenia Polaków mogły żyć w pokoju i zgodzie w wolnym kraju.

W blasku ogniska, w piękny pogodny wieczór popłynęły takie pieśni, jak „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani”, „ Rozkwitały pąki białych róż” czy „Kadrówka”.

Pracownicy szkoły częstowali wszystkich gorącą herbatą, kawą i chrustami  specjalnie przygotowanymi na ten wieczór przez panie kucharki. Rozdano ponad 100 śpiewników które cieszyły się, jak co roku  dużym zainteresowaniem, wszyscy otrzymali biało – czerwone kotyliony oraz chorągiewki, przygotowane przez uczniów szkoły.

Tegoroczne obchody święta niepodległości stały się radosnym przypomnieniem wydarzeń z 1918r. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok.

Skip to content