Wspólnota Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK w Dębniku w dniach 10.03.20221 – 12.03.2021r. rozpoczyna rekolekcje wielkopostne.

W tych dniach nie będzie zajęć dydaktycznych

 

W tegoroczny Wielki Post wkroczyliśmy ze św. Józefem, patronem roku liturgicznego.

Na ten piękny czas  zawierzamy nasze  poczynania rekolekcyjne opiece Maryi i św. Józefa. Przez Ich wstawiennictwo i upraszanie łask potrzebnych do realizacji scenariuszy rekolekcyjnych, będziemy przybliżać nasze wspólnoty do życia z Panem Jezusem w codzienności i każdego z nas

 

 

W dniu dzisiejszym tj. 10.03.2021r. w naszej szkole rozpoczęliśmy czas Rekolekcji Wielkopostnych, których myślą przewodnią w tym roku jest: „ Uczymy się życia – z Jezusem, św. Maryją i św. Józefem”. Pierwszy dzień rekolekcji rozpoczęliśmy od porannej modlitwy, następnie dzieci udały się do klas, by wraz z wychowawcami rozważać temat dzisiejszego dnia, który brzmiał: „Nazaret szkołą pracy dla wspólnego dobra”. Centralnym punktem rekolekcji była sprawowana uroczyście Eucharystia, poświęcona rozważaniom dotyczącym św. Józefa, w której uczestniczyły dzieci z Oddziału Przedszkolnego „0” i klas I-III. Klasy IV – VIII łączyły się z nami on-line poprzez platformę Teams. Na zakończenie każdy uczestnik rekolekcji otrzymał obrazek z modlitwą do św. Józefa oraz książkę „Powróćmy na Eucharystię” autorstwa Ks. Leszka Smolińskiego. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną modlitwę. Żywimy nadzieję, że kolejne dwa dni rekolekcji będą równie owocne jak dzień dzisiejszy.
Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku
II Dzień Rekolekcji Wielkopostnych w naszej szkole rozpoczęliśmy poranną modlitwą do św. Józefa. Po modlitwie uczestnicy rekolekcji otrzymali od pani dyrektor Bożeny Puszczewicz niespodziankę w postaci książki „Rok świętego Józefa” Patris corde – „Ojcowskim sercem”. Temat dzisiejszego dnia to „Nazaret szkołą wdzięczności i zaufania Bogu”. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne rozważania.
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi, siedzi i w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 użytkowników, w tym Anna Głowacka i dziecko
Skip to content