7 października w Głuchołazach  przedstawiciele naszej szkoły brali udział w wielkiej modlitwie różańcowej włączając się do ogólnopolskiej akcji Różaniec do granic.

W Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją).
W I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),  w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),  w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata), w przededniu 100. rocznicy odzykania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).

Tego dnia udaliśmy  się na granice Polski w Głuchołazach i wspólnie z wieloma uczestnikami modliliśmy się na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcieliśmy  okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcieliśmy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Błagaliśmy  przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata, modliliśmy się w intencji naszej szkoły, jej uczniów, pracowników i rodziców a także za Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie, zarząd i wszystkich pracowników oraz szkoły które prowadzi.

Skip to content